Základem cvičení na míči je pochopitelně míč…

Cvičení na míči by pochopitelně nešlo realizovat bez hlavní pomůcky, kterou logicky představuje samotný míč. Na trhu najdete hned několik rehabilitačních míčů, ze kterých je mnohdy velmi těžké vybrat si ten pravý.

Jak tedy na samotný výběr míče? Základní radou při koupi tohoto míče je pochopitelně ten fakt, že čím levnější míč koupíte, tím horší bude i jeho kvalita. Jestliže si budete chtít koupit kvalitnější míč, tak musíte z peněženky vytáhnout více než 500 korun. Určitě si dejte pozor, aby byl míč potažen kvalitním protiskluzovým materiálem. Jeho služby při cvičení stoprocentně oceníte, jelikož na klouzavém míči se divy rozhodně dělat nedají. Lepší míče jsou také velmi odolné vůči opotřebení. Většinou se vyrábějí z tvrdší gumy, která se jen tak od něčeho nepropíchne. Míč musí být také dimenzován na různé hmotnosti, jelikož na něm cvičí jak muži, tak ženy různé váhy. Zátěž na míči bude nerovnoměrně rozložena, a proto by jeho kvalita měla být nesporná. Opravdu kvalitně vyhotovené míče jsou schopny unést váhu kolem 300 kilogramů. Průměr rehabilitačního míče volte hlavně s ohledem na vaši postavu. Ostatně i jiné pomůcky při posilování je potřeba volit s ohledem na parametry člověka. Pro osoby do 150 centimetrů jsou ideální míče s průměrem 55 centimetrů. Lidé měřící do 175 centimetrů by měli volit míč o průměru 65 centimetrů. Vyšší osoby si určitě oblíbí míč o průměru 75 centimetrů. Pomocí míče jsou posilovány zejména posturální zádové svaly, a to jak dynamicky, tak také staticky. Velmi důležitá je hlavně stabilizace polohy zad. V hlubokých pozicích ideálně posílíte také svaly fázické. Jestliže si budete chtít zlepšit koordinační a také kondiční stránky své osobnosti, pak cvičení na míči představuje doslova ideální možnost.

One Response to “Základem cvičení na míči je pochopitelně míč…”

  1. admin Says:

    Ale nejen míč, taky používám balanční podložky protože míč je přece jen trochu vratký a nerada bych si natloukla více než je nutné.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.