Cvičení na míči a jeho využití v souvislosti s dětmi

I když hlavní využití má cvičení na míči bezesporu v oblasti regenerace, respektive rehabilitace, najdeme hned několik dalších možností, jak míč využít. Velmi frekventovaným místem z hlediska vybavení těmito míči, je bezesporu porodnice. Právě v porodnických odděleních nemocnic nacházejí rehabilitační míče velké uplatnění. Díky tomu, že míč uvolňuje páteř a také pánev, dochází k omezení až skoro úplnému snížení bolestí před porodem. Kontrakce mohou být díky tomuto míči do jisté míry zmírněny. Jestliže se vše doplní vlažnou sprchou, ušetří cvičení na míči alespoň nějaké síly, které bude rodička ještě potřebovat. Pomocí pohybů maminky na míči dochází i k tomu, že dítě v jejím těle pomalu rotuje. Tím pádem miminko sestupuje směrem dolů v porodních cestách, což velmi dobře přispívá k samotnému porodu. Cvičení na míči je ideální také pro maminky po absolvovaném porodu. Míč mohou využít pochopitelně také ženy v těhotenství. Musí být ale velmi opatrné, aby nedošlo k jejich pádu. Spousta žen vůbec neví, že díky míči může dojít ke zmírnění jejich menstruačních bolestí.

Cviky na pas – poradíme vám jak cvicit.

Cvičení s míči se na rozdíl od ostatních aktivit zhodí i maminkám s malými dětmi. Ty mnohdy cvičily před těhotenstvím aerobic a nebo jiná cvičení a právě v období, kdy se starají o malé dítě, vypadnou z rytmu. Ke cvičení s malými dětmi by si ženy měly pořídit míč s velkým průměrem. Dítě si maminka položí na bříško a pomalu jej vyklání tak, aby se dostalo směrem z osy. Dítě reaguje buď chtěně anebo nechtěně těmi svalovými skupinami, které jsou k tomuto pohybu prostě nezbytné. Díky těmto pohybům se stabilizuje. V pozdějším věku stačí dítě držet na míči už jen za ruce anebo nohy. Mnohdy se také cvičení na míči využívá k pohybovým aktivitám určeným pro handicapované děti. Jejich cvičení však vyžaduje naprosto profesionální přístup. Pro děti v předškolním věku se jeví jako vynikající volba míč s držadly. Starší děti zvládnou na míči hned několik zajímavých a mnohdy i krkolomných cviků.

One Response to “Cvičení na míči a jeho využití v souvislosti s dětmi”

  1. admin Says:

    S 6měsíčním synem chodíme na cvičení pro maminky s dětmi. Je to skvělý relax. Používáme nejrůznější cvičební podložky a oba si cvičení užíváme.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.